UCZNIOWIE LO WYRÓŻNIENI!

27 listopada 2018 roku odbył się Przegląd Szkolnych Amatorskich Zespołów Teatralnych Powiatu Częstochowskiego w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Uczniowie LO zaprezentowali małą formę teatralną pt. "Ten czas...", wywalczyli sobie wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KOLEJNY SUKCES! LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Uczniowie LO w Kamienicy Polskiej przystąpili do napisania Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Do finałowego etapu zakwalifikowała się Julia Najniegier, która wywalczyła sobie czwarte miejsce w województwie. Warto nadmienić, że w projekcie wzięło udział 7 tysięcy uczniów (148 szkół), ze względu na skalę przedsięwzięcia wydarzenie zostało zgłoszone do Księgi Rekordów Guinnessa. 22 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, która miała miejsce w Muzeum Historii Katowic. Julii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Magdalena Gojowczyk

DLA NIEPODLEGŁEJ GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 roku wspólnie świętowaliśmy 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W gminnej hali sportowej zebrali się przedstawiciele władz, kombatanci, nauczyciele i uczniowie szkół, rodzice uczniów oraz okoliczni mieszkańcy, by wspólnie cieszyć się z faktu, że Polska sto lat temu stała się wolnym krajem. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej przygotowali nietypowe widowisko artystyczne. Gościnnie wystąpił Rzemieślniczy Męski Chór „Pochodnia” z Częstochowy, który uświetnił cały program artystyczny. Dziękujemy wszystkim za obecność oraz za miłe słowa. „Omnes Unum Simus”.

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

9 listopada w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, odbyła się gala wręczenia nagród laureatom  wojewódzkiego konkursu plastycznego „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”. W konkursie na zaprojektowanie najciekawszej pocztówki wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej o raz seniorzy z województwa śląskiego. Spośród ponad 1700 nadesłanych prac jury wyłoniło te  najpiękniejsze, między innymi pracę ucznia klasy III naszego Liceum – Pawła Conera! GRATULUJEMY!

Edyta Kundzicz

LAUREATKA REGIONALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Magdalena Kaczmarek, uczennica klasy pierwszej LO w Kamienicy Polskiej wzięła udział w „Regionalnym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej” w Kochanowicach. Konkurs adresowany był do uczniów powiatu lublinieckiego, częstochowskiego oraz kłobuckiego. Magda zaprezentowała utwór Lusi Ogińskiej „Dzieciom polskim zamordowanym...” i wywalczyła tytuł laureatki. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.