Dzień Edukacji Narodowej 2017

14 października pracownicy oświaty obchodzą Dzień Edukacji Narodowej.

Wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej gościnnie uczestniczyli w gminnych obchodach tego święta. Uczniowie z dużą dozą humoru przedstawili życie w rajskiej szkole oraz złożyli nauczycielom
i pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Nauczyciele, którzy w sposób szczególny angażują się w swoją  pracę zostali wyróżnieni. Pani Urszula Rajczyk za promocję szkoły, wysokie wyniki uczniów na egzaminie maturalnym, koordynowanie projektów europejskich została uhonorowana Nagrodą Starosty i otrzymała tytuł Nauczyciela
z Pasją.  Nagrodę Dyrektora za wyróżniającą się postawę i zaangażowanie otrzymały: Magdalena Gojowczyk, Żaneta Samul oraz Anna Chruścicka.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom Liceum za codzienną pracę
i zaangażowanie w kształtowaniu serc i umysłów naszej młodzieży, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i satysfakcji z pełnionej misji.

Dzień Chłopaka w naszym LO

6 października w naszym Liceum z niewielkim opóźnieniem obchodziliśmy Dzień Chłopaka - zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Mimo niesprzyjającej pogody zabawa była fantastyczna. Na szkolnych mężczyzn czekały zabawne konkurencje; zaplatanie warkocza, wiązanie krawata, dmuchanie balonów, rzut do celu oraz taniec klasyczny i latynoamerykański. W chłopakach obudził się duch rywalizacji, ale najlepszym musiał okazać się tylko ten jeden. Tytuł „Najsympatyczniejszego Chłopaka” wywalczył Patryk Korzec, który nie tylko najlepiej wiąże krawaty, ale jest także świetnym tancerzem. Dziękujemy Panowie za wspólną zabawę. :) Elementem integracyjnym społeczność uczniowską było również zespołowe granie w gry planszowe. Nie ważne kto wygrał, ważne kto się dobrze bawił!

Opiekun SU

Magdalena Gojowczyk

Spotkania z nauką 2017

28 września 2017 r uczniowie Liceum Ogólnokształcącego realizujący biologię na poziomie rozszerzonym wzięli udział w niezwykle interesującym wydarzeniu - Uniwersyteckim Miasteczku Naukowym. Zajęcia odbyły się w siedzibach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie uczestniczyli w jednym z dwóch zaproponowanych wykładów. Pierwszy z nich pt. ”Ludzkie ciało bez tajemnic” dotyczył funkcjonowania ciała ludzkiego. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się jak pracują mięśnie człowieka oraz czy tlen może być szkodliwy dla naszego organizmu. Organizatorzy podjęli również próbę podłączenia ludzkiego mózgu do komputera. Drugi cykl wykładów dotyczył biorobotyki. Prowadzący zapoznali słuchaczy między innymi z pracą robota chirurgicznego, wyjaśnili czym są polimery w medycynie.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że pierwszo- i drugoklasiści skorzystają z tego typu zajęć w następnym roku szkolnym.

Sprzątanie Świata 2017

Już po raz 24 w Polsce odbyła się Akcja Sprzątanie świata, w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości  surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” -na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób
w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ) albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.

Jak corocznie w dniu 19 września 2017 r. wszyscy uczniowie naszego Liceum włączyli się do akcji poprzez symboliczną zbiórkę śmieci z ulicy A. Ferensa i J. Domagalskiej oraz z pobliskiego lasu. Zaskakuje fakt, że ilość odpadów zebrana w czasie tegorocznej zbiórki była znacznie mniejsza niż w latach ubiegłych. Miejmy nadzieję, że tendencja spadkowa zostanie zachowana.

Ż.Samul

Pierwsze sukcesy naszych uczniów w nowym roku szkolnym

Niektórym uczniom naszego Liceum poezja obcą nie jest. Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w konkursie poetyckim na dowolny wiersz i zostali nagrodzeni. Jakub Sarna zdobył I miejsce w konkursie na dowolny wiersz, Sonia Huras została nagrodzona za udział.
Konkurs organizowała Biblioteka Publiczna w Woźnikach.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, a Soni życzymy powodzenia w kolejnym konkursie.

Magdalena Gojowczyk