III JARMARK BOŻONARODZENIOWY - Zapraszamy

Kierunek - Katowice!

14 listopada uczniowie LO odwiedzili Katowice. Zaczęliśmy od spaceru i fotek znanych zabytków miasta. Niecodzienne warsztaty miały miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Uczniowie stanęli przed zadaniami, które odkrywały tajniki sztuki współczesnej. W Teatrze Ateneum, za sprawą scenografii i kostiumów bohaterów spektaklu "Kordian", przenieśliśmy się do krainy robaków i owadów. Chciałoby się powiedzieć bleeee, jednak było zaskakująco i fascynująco.

Wspieramy akcję Święty Mikołaj na Kresach

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej włączyli się w akcję Święty Mikołaj na Kresach organizowaną przez Stowarzyszenie Patriotyczne Kresy w Częstochowie. W ramach akcji Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom na Litwie, Ukrainie i na Białorusi słodycze, maskotki i artykuły szkolne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację zbiórki.

Szkoła do Hymnu!

8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.

#SzkołaPamięta

Już od kilku lat, w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych, młodzież Liceum wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu zakupuje kwiaty i znicze oraz porządkuje nagrobki zmarłych nauczycieli naszej szkoły, znajdujące się na cmentarzu parafialnym w Kamienicy Polskiej. Jest to wyraz wdzięczności i szacunku wobec ogromnego dorobku Nieobecnych. W tym roku szkolnym uczniowie włączyli się w ogólnopolski projekt "Szkoła pamięta".

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Edyta Kundzicz