Laureaci konkursu poetyckiego

Uczniowie Liceum wzięli udział w konkursie "Moja ulubiona poezja", której organizatorem jest Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Woźnikach. Okazało się, że w niektórych drzemie ukryty talent poetycki. W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce wywalczył uczeń klasy drugiej - Tomasz Rogala, natomiast uczennica klasy pierwszej - Kamila Solarczyk otrzymała miejsce III. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Magdalena Gojowczyk

"Spotkanie z nauką" na Uniwersytecie Śląskim

2019-10-06W dniu 23 września 2019 r. uczniowie klas 1, 2 i 3 uczestniczyli w cyklu warsztatów w ramach akcji „Spotkania z nauką” organizowanej przez Uniwersytet Śląski. Uczestnicy wysłuchali 3 wykładów z zakresu biorobotyki. Dotyczyły między innymi budowy komórek, znaczenia DNA oraz zastosowaniu nanorobotów. Druga grupa wysłuchała wykładu pt. „Niesamowita historia ludzkości”.

Żaneta Samul, Alicja Lewicka

Pomysłowy Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w liceum Dzień Chłopaka, imprezę szkolną, którą zorganizował samorząd uczniowski. W tym roku było nietypowo, pozwoliliśmy naszym szkolnym chłopakom pomajsterkować i pobudzić własną kreatywność. Każda z grup miała stworzyć inny rodzaj pojazdu, pojawiła się zatem: łódź podwodna, statek kosmiczny, tajemniczy pojazd oraz samolot. Okazało się, że nasi panowie są w niesamowicie twórczej formie, powstały ciekawe maszyny, które należało odpowiednio zareklamować, ale i z tym panowie nie mieli żadnego problemu. Konstrukcje oceniane były przez szkolne koleżanki i nauczycielki. Chłopcy otrzymali praktyczne upominki i słodycze. Dziewczyny dla wszystkich uczestników imprezy przygotowały sandwicze. Było kreatywnie, smacznie i bardzo wesoło. :)

Opiekun su:
Magdalena Gojowczyk

Profesorowie akademiccy w naszym LO, czyli wykłady z dostawą do szkoły

W czwartek, 26 września 2019 r. w naszej szkole odbył się nietypowy Dzień Nauki. Gościliśmy w murach naszej szkoły pracowników Politechniki Śląskiej i Politechniki Częstochowskiej. Zajęcia odbywały się w trzech grupach. Dr inż. Tomasz Geisler prowadził pasjonujący wykład na temat życia owadów. Na zajęciach można było podziwiać okazy gatunków stawonogów, zarówno te w gablotach jak i żywe.
Warsztaty Design thinking prowadziły mgr inż Joanna Redutko, mgr inż. Katarzyna Mordal oraz mgr inż. Aleksandra Kalwik. Uczniowie musieli zmierzyć się z dość nietypowymi zadaniami do rozwiązania których niezbędne było logiczne myślenie.
Dr inż. Anna Gnida z Politechniki Śląskiej prowadziła zajęcia na których uczniowie mierzyli aktywność oddechową mikroorganizmów. Uczestnicy mieli okazję poznać namiastkę zajęć uniwersyteckich.
Podsumowaniem całego wydarzenia był wykład dr inż. Mileny Trzaskalskiej pt. „Magia barw”. Uczestnicy dowiedzieli się o kolorach wielu zaskakujących informacji.
Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników a także zaproszonych gości.

Koordynatorki działań:
Żaneta Samul i Alicja Lewicka

Kolejna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Czy łatwo jest rozstać się ze swoją ulubioną przytulanką? Uczniowie naszego Liceum nie mieli z tym najmniejszego problemu i chętnie odpowiedzieli na apel Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (koło w Częstochowie) dotyczący zbiórki pluszaków. Maskotki trafią do niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia i mocno wierzymy, że przyniosą im radość. Zbiórkę koordynowała opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu mgr Edyta Kundzicz.