KONFERENCJA NAUCZYCIELI W LO

30 sierpnia 2018 r. w Liceum odbyła się konferencja dotycząca realizacji projektów międzynarodowych. Na zaproszenie odpowiedzieli dyrektorzy i nauczyciele szkół, którzy realizują bądź zamierzają realizować tego typu aktywności. Liceum w Kamienicy Polskiej jest w regionie liderem w prowadzeniu tego typu współpracy, dlatego swym wieloletnim doświadczeniem podzielono się z nauczycielami innych szkół.

Realizacja ścieżki edukacyjnej – badamy glebę, wodę i powietrze...

W dniu 19 czerwca 2018 roku młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej w ramach projektu Erasmus+ realizowała ścieżkę dydaktyczną pod nazwą „Badanie czystości środowiska w celu przygotowania bazy dla przydomowych upraw ekologicznych”. W pięknej scenerii skał wapiennych w Olsztynie i Złotym Potoku uczniowie badali glebę, wodę i powietrze tamtejszej okolicy. Dodatkową atrakcją służącą integracji grupy była gra logiczna w „Tajemniczym Domostwie”, spacer na wzgórze Biakło, zwane Olsztyńskim Giewontem oraz dalej- do zamku w Olsztynie. Uczestnicy wycieczki nabyli wielu nowych umiejętności w myśl słów Konfucjusza: „Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem.”

Alicja Lewicka

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej, podobnie jak w innych szkołach 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. W sposób szczególny pożegnano nauczycieli, którzy zakończyli pracę w Liceum. Pani Dyrektor serdecznie podziękowała za dotychczasową współpracę. Nauczyciele otrzymali z rąk uczniów kwiaty oraz napisane specjalnie dla nich humorystyczne limeryki. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali akademię dotyczącą kwestii bezpieczeństwa podczas wakacji.

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Literackiego!

Uczennica kasy I Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej - Sonia Huras wywalczyła III miejscew Wojewódzkim Konkursie Literackim "Twój talent szansą na lepszy świat". Sonia została wyróżniona w kategorii twórczość liryczna. Serdecznie gratulujemy i życzymy natchnienia do dalszego pisania.

Magdalena Gojowczyk

Ogólnopolska akcja czytelnicza

Po raz kolejny uczniowie naszego LO wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam", której głównym organizatorem jest czasopismo "Biblioteka w szkole". Tym razem czytaliśmy w nietypowej scenerii -
na basenie! Akcja rozpoczęła się od promocji nowości czytelniczych metodą booktalkingu. Zakończyła się zrobieniem zdjęć w nietypowej scenerii. CzytajMy!

Magdalena Gojowczyk