Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Liceum wyglądało inaczej niż zwykle. Szkoła wraca do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami, które mają poprawić bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły w okresie pandemii. Widać to było już podczas inauguracji roku szkolnego. Na sali zebrali się jedynie uczniowie klasy pierwszej, by złożyć ślubowanie i otrzymać legitymacje szkolne i tradycyjne tarcze. Wychowawcą klasy pierwszej został pan Paweł Jankowski.
Każda klasa rozpoczęcie nowego roku szkolnego przywitała we własnej sali lekcyjnej, gdzie przedstawione zostały procedury bezpieczeństwa oraz odczytano list Ministra Edukacji Narodowej. Ważnym akcentem było wyświetlenie filmów, dotyczących ważnych wydarzeń historycznych. Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej udali się pod pomnik, by złożyć kwiaty.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020-21 w Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej nastąpi 1 września 2020r o godzinie 9.00 według następującego porządku:
1. Klasa I – sala gimnastyczna – uczniowie wchodzą wejściem od strony placu zabaw bezpośredni na salę gimnastyczną
2. Klasa II A – sala biologiczna, I piętro – uczniowie wchodzą do szkoły od strony parkingu
3. Klasa IIB- sala fizyczna, I piętro – uczniowie wchodzą do szkoły od strony parku
4. Klasa III  - sala polonistyczna, II piętro – uczniowie wchodzą od strony parkingu

Uczniowie wchodzą do wyznaczonych sal od godziny 8.45 i zajmują wskazane miejsce, zachowując bezpieczną odległość co najmniej 1,5 metra. Nie należy gromadzić się na korytarzu i w szatni.

Po wejściu do szkoły obowiązuje dezynfekcja miejsc.

Podczas przechodzenia w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje konieczność noszenia maseczek.

Od dnia 2 września obowiązuje wszystkich  Uczniów obuwie zmienne.

Poniżej ważne informacje:

Gaszyn Challenge LO Kamienica Polska

Zadanie wykonane!!!
Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla dzieci, które bardzo potrzebują pomocy nas wszystkich
Dziękujemy LO w Psarach za nominację i wyznaczamy do wykonania zadania SP w Kamienicy Polskiej i SP w Starczy

Link do filmu: https://youtu.be/SLjM9o2ECNY

Nietypowe zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 przebiegło nietypowo, inaczej niż w ubiegłych latach. Uczniowie odebrali świadectwa, które są podsumowaniem całorocznej pracy. Osoby z najwyższymi wynikami, poza świadectwami z czerwonym paskiem, otrzymali stypendia. Gratulujemy wszystkim uczniom, życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku