Alternatywne źródła energii

8 listopada 2013, w ramach realizowanego obecnie projektu Comenius „Ziemia w naszych rękach”, odbyło się spotkanie uczniów naszego liceum z przedstawicielem firmy SOLGR, panem Pawłem Kantorem, na temat alternatywnych źródeł energii.

Młodzież zapoznała się z zaletami instalowania kolektorów słonecznych, które pozwalają na zredukowanie kosztów podgrzewania ciepłej wody w skali roku o ponad 60%. Inwestycja, poza czynnikami ekologicznymi, warta jest rozważenia również pod względem finansowym, gdyż jej koszty zwracają się w ciągu 5 lat, a ponadto do końca tego roku można skorzystać z 45% dopłaty do montowanej instalacji. Również stale rosnąca cena energii wpływa na atrakcyjność przedstawionej oferty.