Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dnia 12.01.2014 w OSP w Kamienicy Polskiej, podczas XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak co roku mieliśmy okazję podziwiać wiele ciekawych występów i przy okazji wspomóc Fundację. Imprezę rozpoczął koncert Orkiestry Dętej pod batutą pana Tadeusza Nowaka. Następnie odbył się występ dzieci z Przedszkola w Kamienicy Polskiej oraz Zespołu Folklorystycznego "Kamienica".

Imprezę umilił nam również zespół "IRISH-STEPS" z Częstochowy, wykonujący taniec irlandzki. Wystąpił także chór uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej pod kierownictwem pani mgr Maryli Tajber. Nie zabrakło wyczekiwanego zespołu nauczycielskiego "Babki Ali + 2" pod kierunkiem pana mgr Zbigniewa Łapaja. Zaprezentował się również zespół muzyczno-wokalny z Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej oraz "Feniks" z Gimnazjum w Kamienicy Polskiej, również pod kierunkiem pana mgr Zbigniewa Łapaja.

Naszymi gośćmi tego wieczoru były także zespoły "Iskierki" oraz "Błysk" z Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej, których choreografem jest pani Paulina Peryga. Wieczór uświetnił występ pana Krystiana Bączyńskiego, iluzjonisty z Konopisk, który swoimi magicznymi sztuczkami rozbawiał nie tylko najmłodszych. Na koniec zaprezentował się chór z Gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej w Kamienicy Polskiej pod kierunkiem pana mgr Zbigniewa Łapaja. Podczas przerw w występach odbywały się licytacje. Po podziękowaniu i podsumowaniu XXII Finału WOŚPu mogliśmy podziwiać doroczne "Światełko Do Nieba" ufundowane przez Wójta Gminy Kamienica Polska, pana Cezarego Stempnia.

Ola Klimek