Spotkania z nauką 2017

28 września 2017 r uczniowie Liceum Ogólnokształcącego realizujący biologię na poziomie rozszerzonym wzięli udział w niezwykle interesującym wydarzeniu - Uniwersyteckim Miasteczku Naukowym. Zajęcia odbyły się w siedzibach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie uczestniczyli w jednym z dwóch zaproponowanych wykładów. Pierwszy z nich pt. ”Ludzkie ciało bez tajemnic” dotyczył funkcjonowania ciała ludzkiego. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się jak pracują mięśnie człowieka oraz czy tlen może być szkodliwy dla naszego organizmu. Organizatorzy podjęli również próbę podłączenia ludzkiego mózgu do komputera. Drugi cykl wykładów dotyczył biorobotyki. Prowadzący zapoznali słuchaczy między innymi z pracą robota chirurgicznego, wyjaśnili czym są polimery w medycynie.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że pierwszo- i drugoklasiści skorzystają z tego typu zajęć w następnym roku szkolnym.