Kierunek - Wrocław!

W dniach 25-26 października odbyła się przedmiotowa wycieczka do Wrocławia. Niecodzienne lekcje języka polskiego, historii, biologii czy geografii były dla uczniów niezwykle atrakcyjne. Plan wycieczki był bardzo napięty, ale wszystkie jego punkty udało się zrealizować na piątkę z plusem. Pierwszego dnia zwiedziliśmy: Rynek Wrocławia, Ostrów Tumski, Muzeum Pana Tadeusza, Ossolineum oraz Afrykarium wraz z częścią zoo. Wieczorem w Teatrze Polskim do łez rozbawił nas spektakl „Mayday” w nieco odświeżonej, uwspółcześnionej formie. Nocleg w MDK „Kopernik” z pewnością odbiegał od standardów hoteli czterogwiazdkowych, lecz nikt na brak luksusów nie narzekał. Wieczorna integracja nie mogła odbyć się bez ulubionych gier uczniów – Dixita czy uno. Kolejny dzień przyniósł następne atrakcje – spacer pod Sky Tower, omówienie współczesnej instalacji Jerzego Kaliny „Przejście”, zwiedzanie Muzeum Hydropolis. Świetna pogoda, miła atmosfera oraz atrakcje Wrocławia sprawiły, że uczniowie nie chcieli wracać do Kamienicy Polskiej.

Magdalena Gojowczyk