Na olimpijskim szlaku

1 grudnia 2017r w IV. LO im. H. Sienkiewicza odbył się XXI Konkurs Wiedzy ,, Na olimpijskim szlaku”, który miał charakter regionalny i skierowany był do uczniów szkół miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z historii igrzysk olimpijskich i o sukcesach polskich sportowców. Nasze Liceum w Kamienicy Polskiej reprezentowali uczniowie klasy I, którzy uplasowali się na: 6 miejscu Bartosz Pinda, a na 9 - Sonia Wojnar. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Konkurs zaszczycili obecnością olimpijczycy: Małgorzata Rydz - startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie i Atlancie w biegu na 1500 m Stanisław Gościniak - rozgrywający drużyny siatkarzy na igrzyskach w Meksyku i Monachium, Jakub Jelonek – uczestnik Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro
w chodzie na 20 km. Goście odpowiadali na pytania młodzieży i dzielili się swoimi wspomnieniami oraz wręczali dyplomy i nagrody rzeczowe najlepszym uczniom.