"Kto czyta książki żyje podwójnie"

Umberto Eco

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki naszego Liceum w roku szkolnym 2017/2018 zakupiono 155 książek, w tym 80 sztuk lektur szkolnych. Program był realizowany ze środków pochodzących z dotacji państwa i Starostwa Powiatu Częstochowskiego.
Wyboru pozycji dokonano na podstawie przeprowadzonych ankiet wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Mamy nadzieję, że nowy księgozbiór korzystnie wpłynie na rozwój kompetencji czytelniczych uczniów , zachęci do poszerzania wiedzy w różnym zakresie, pozwoli odkryć ciekawy, nieznany jeszcze świat. Wśród nowości znalazły się także pozycje, które pozwalają poznać tajemnice ludzkich możliwości, nowoczesne techniki i sposoby uczenia się oraz książki ukazujące osiągnięcia i pasje wybitnych ludzi.

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszego księgozbioru, prowadzimy akcję,, Książka na telefon ”(34-3273-229), która ma ułatwić dostęp do książek.

Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki