Piątkowy wieczór? W teatrze!

2 marca młodzież naszego Liceum udała się do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl Kolacja dla głupca. Komedia opowiada o perypetiach zamożnego wydawcy bestsellerów Pierre'a, na którego pewnego wieczoru spada istna plaga nieszczęść: wypada mu dysk w kręgosłupie, zostawia go żona, narzuca się niechciana kochanka, nęka kontroler podatkowy. A wszystko to za sprawą cały czas usiłującego mu pomóc skromnego księgowego, którego Pierre uznał za wyjątkowego głupca i zaprosił na specjalną kolację.Młodzież po raz kolejny w tym roku szkolnym zawitała do teatru. Nie zniechęcił nikogo wolny, piątkowy wieczór. Wszyscy bawili się wyśmienicie, doceniając walory sztuki.

Magdalena Gojowczyk