Wyróżnienie w konkursie dla Żanety Litarskiej

5 marca 2018r. uczennica klasy 2 LO w Kamienicy Polskiej, Żaneta Litarska, otrzymała wyróżnienie w III Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” organizowanym przez Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską. Celem Konkursu (do którego przystąpiło 296 uczniów z naszego województwa) jest upowszechnianie wiedzy o Żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski w ramach Powstania Antykomunistycznego w latach 1944-1956 oraz upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w Kopalni Guido w Zabrzu, w „Komorze Badawczej nr 8”, na głębokości 320 metrów. Uroczysta gala wręczenia nagród została połączona z monodramem „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego, reż. Sławomir Gaudym.

Żaneta Litarska otrzymała wyróżnienie za 15 minutowy film pod tytułem: ,,Od Kowla do Myszkowa - wspomnienia żołnierza NZS". Praca przedstawia historię Żołnierza Wyklętego, Pana Zdzisława Wronki „Czarnoty”.