Drukuj

ERASMUS+ zmienia życie, otwiera umysły

ERASMUS+ zmienia życie,  otwiera umysły

 

          Od 1 września 2016r. Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej realizuje projekt   „Innowacyjne pokolenie”, będący częścią  programu Erasmus+ Akcja 2 WSPÓŁPRACA NA RZECZ INNOWACJI I WYMIANY DOBRYCH PRAKTYK. Podstawowym celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów nauką przedmiotów ścisłych i techniką, poprzez promowanie innowacyjnych metod pedagogicznych oraz wymianę doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy partnerami projektu, którymi poza naszym Liceum są szkoły z Włoch, Hiszpanii, Litwy i Belgii.

Oczekiwanymi rezultatami projektu będzie  min. utworzenie 10 nowych ścieżek nauczania, które zostaną uznane za najlepsze praktyki i jako  element Otwartych Zasobów Edukacyjnych bedą stanowiły ciekawy materiał edukacyjny. Oczekujemy, że nowoczesne metody nauczania oraz nauczanie zindywidualizowane wpłyną pozytywnie na stosunek uczniów do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz przyczynią się do wyboru  kierunków ścisłych w przyszłej karierze zawodowej.

W ramach projektu zaplanowane są tygodniowe wizyty w każdym z uczestniczących w projekcie krajów. Do tej pory nasi uczniowie pod opieką nauczycieli odwiedzili  Belgię, Hiszpanię, Litwę, a w marcu 2018 roku gościliśmy 27-osobową grupę naszych partnerów w Kamienicy Polskiej. Nasi goście uczestniczyli w warsztatach z informatyki i biologii zorganizowanych w naszym Liceum, zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Częstochowskiej, oraz odwiedzili  Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.  Zorganizowaliśmy również wycieczki do Krakowa i Oświęcimia. Podczas wyjazdu do Częstochowy odbyło się także spotkanie z Zarządem Starostwa Powiatu Częstochowskiego, podczas którego młodzież zapoznała się ze strukturą funkcjonowania organu prowadzącego nasza szkołę.

Spotkania w ramach projektu europejskiego są okazją poznania szkół partnerskich, uczestnictwa w ciekawych zajęciach i warsztatach, a także poznania atrakcji turystycznych oraz kultury i obyczajów danego kraju. Wspólna praca w grupach międzynarodowych, wycieczki krajoznawcze oraz nieformalne spędzanie czasu sprzyjają nawiązywaniu przyjaźni oraz przełamywaniu barier językowych.

Ostatnia wizyta w Mediolanie (Włochy) zaplanowana jest na maj 2018. Weźmie w niej udział sześcioro  uczniów naszej szkoły oraz dwóch nauczycieli.

      Informacje dotyczące realizowanego projektu umieszczane są na stronie internetowej Liceum oraz platformie edukacyjnej Moodle. Utworzona została również grupa na platformie facebook dla uczestników projektu ( Erasmus – Innovative Generation).

Pobyt w KAZ Atheneum Zottegem w Belgii, w ramach realizacji europejskiego
projektu Innovativee  Generation”  od 6 do 10 lutego 2017r.

Zajęcia laboratoryjne  na Uniwersytecie Nauki i Techniki  w Ghent  w Belgii
podczas pobytu w KAZ Atheneum Zottegem w ramach realizacji europejskiego
projektu edukacyjnego  ,,Innovative Generation”

Spotkanie z Zarządem Powiatu Częstochowskiego podczas wizyty partnerów
projektu Innowacyjne Pokolenie w Kamienicy Polskiej

Zwiedzanie Krakowa podczas wizyty partnerów projektu Innowacyjne Pokolenie
w Kamienicy Polskiej w dniach od 19 do 23 marca 2018r.

Uczniowie naszego Liceum podczas wizyty studyjnej w Hiszpanii –
Rincon de la Victoria, od 24 do 28 kwietnia 2017r.

Zajęcia w laboratorium Uniwersytetu Wileńskiego podczas wizyty w
partnerskiej szkole w Moletu na Litwie – od 9 do 13 października 2017r

                                                                 koordynator projektu Urszula Rajczyk

 

Kontakt


Liceum w Kamienicy Polskiej
ul. A. Ferensa 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 3273-229
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Filmowo

Najnowszy klip prezentujący naszą szkołę

  

60-lecie szkoły - Z kroniki szkolnej cz. I (z trzech)

Pozostałe: część II, część III

Projekty, projekty, projekty