Realizacja ścieżki edukacyjnej – badamy glebę, wodę i powietrze...

W dniu 19 czerwca 2018 roku młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej w ramach projektu Erasmus+ realizowała ścieżkę dydaktyczną pod nazwą „Badanie czystości środowiska w celu przygotowania bazy dla przydomowych upraw ekologicznych”. W pięknej scenerii skał wapiennych w Olsztynie i Złotym Potoku uczniowie badali glebę, wodę i powietrze tamtejszej okolicy. Dodatkową atrakcją służącą integracji grupy była gra logiczna w „Tajemniczym Domostwie”, spacer na wzgórze Biakło, zwane Olsztyńskim Giewontem oraz dalej- do zamku w Olsztynie. Uczestnicy wycieczki nabyli wielu nowych umiejętności w myśl słów Konfucjusza: „Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem.”

Alicja Lewicka