Okolicznościowa Pieczęć z Kancelarii Prezydenta dla LO w Kamienicy Polskiej

Tegoroczna szkolna akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej odbyła się 13 września 2018r.  W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Para Prezydencka dokonała wyboru lektury i apelowała o wyjątkową formułę akcji.

Młodzież przygotowała fragmenty utworu, które zaprezentowała zgromadzonym. Uatrakcyjnieniem treści były fragmenty filmu oraz piosenek wykorzystane podczas uroczystości. Ideą akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz poznanie własnej kultury, tożsamości poprzez sięganie do klasyki polskiej literatury.

Liceum Kamienicy Polskiej ma bogatą tradycję realizowania akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Podobnie jak w latach poprzednich zgłosiliśmy chęć udziału w wydarzeniu już w czasie wakacji. Nasz pomysł został zaakceptowany przez Kancelarię Prezydenta i otrzymaliśmy pamiątkową pieczęć z logo akcji. Ponadto Para Prezydencka wystosowała szczególne podziękowanie dla Liceum, jako organizatora tegorocznej akcji Narodowego Czytania.