UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE NA JASNEJ GÓRZE

Uczniowie Liceum wzięli udział w uroczystościach jubileuszowych na Jasnej Górze. Hasło projektu związanego z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości brzmiało: "Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje". Młodzież uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w Bazylice oraz patriotycznym pikniku na jasnogórskich błoniach. Z jasnogórskiej bazyliki wyprowadzono poczty sztandarowe, które zostały przeprowadzone pod Szczyt jasnogórski. Z placu im. Wł. Biegańskiego Alejami NMP na Jasną Górę przybył barwny korowód dzieci i młodzieży niosący 100-metrową flagę narodową. Ponadto odegrane zostało przedstawienie rekonstrukcji wydarzeń z 4 listopada 1918 r.