Żonkile dla Hospicjum

Kampania Pola Nadziei jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, którą zapoczątkowała w 1997 roku organizacja Marie Curie Cancer Care. Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej biorą w niej udział od kilku lat. Za zebrane fundusze zakupione zostały sadzonki żonkili, które uczniowie wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu - mgr Edytą Kundzicz, posadzili na specjalnie przygotowanej w tym celu rabatce. Wierzymy, że nasze działania wspomogą kampanię częstochowskiego Hospicjum, a wiosną będziemy cieszyć swe oczy widokiem pięknych kwiatów.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu:
Edyta Kundzicz