Ogólnopolska Konferencja „Podziel się sukcesem programu Erasmus+

W dniach 5-6.02 w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Podziel się sukcesem programu Erasmus+”. Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej, jako jedno z trzydziestu trzech w Polsce, otrzymało wyróżnienie za realizację i upowszechnianie projektu INNOVATIVE GENERATION.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele szkół, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów w trakcie realizacji projektów europejskich Erasmus+. W naszej szkole głównym koordynatorem działań i osobą odpowiedzialną za realizację projektów jest mgr Urszula Rajczyk i to przede wszystkim dzięki Jej zaangażowaniu szkoła została wyróżniona.

Na konferencji każda ze szkół miała możliwość zaprezentowania efektów realizacji projektu Erasmus +. Nauczyciele z naszej szkoły, mgr Alicja Lewicka i mgr Żaneta Samul, prezentowały działania, które podejmowane są w szkole dzięki udziałowi w projektach Erasmus +. Na forum zostały przedstawione metody aktywizujące oraz sposoby realizacji podstawy programowej zaczerpnięte ze szkół partnerskich projektu Innovative Generation. Szkolenie pozwoliło także na poznanie nowych form
i metod pracy, a także podsunęło pomysły na realizację nowych, inspirujących działań z młodzieżą.