Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Liceum wyglądało inaczej niż zwykle. Szkoła wraca do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami, które mają poprawić bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły w okresie pandemii. Widać to było już podczas inauguracji roku szkolnego. Na sali zebrali się jedynie uczniowie klasy pierwszej, by złożyć ślubowanie i otrzymać legitymacje szkolne i tradycyjne tarcze. Wychowawcą klasy pierwszej został pan Paweł Jankowski.
Każda klasa rozpoczęcie nowego roku szkolnego przywitała we własnej sali lekcyjnej, gdzie przedstawione zostały procedury bezpieczeństwa oraz odczytano list Ministra Edukacji Narodowej. Ważnym akcentem było wyświetlenie filmów, dotyczących ważnych wydarzeń historycznych. Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej udali się pod pomnik, by złożyć kwiaty.