Drukuj

Dzień Języków Obcych w naszym LO

Ograniczenia związane z pandemią COVID-19 nie powstrzymały naszych licealistów przed wyjazdem do Corum w Turcji. Jak to możliwe? A jednak! Nasi kreatywni uczniowie postanowili nie marnować tegorocznego Dnia Języków Obcych na spędzaniu go w klasie – za pomocą aplikacji Zoom przenieśli się wirtualnie do zaprzyjaźnionej tureckiej szkoły i spędzili mile czas z tureckimi licealistami. Klasa II A przygotowała dla Turków profesjonalną lekcję pieczenia ciasta 3-bit – Magda Gessler padłaby z zachwytu, brawo Wy! Klasa II łamała obcokrajowcom języki naszymi łamańcami językowymi i próbowała nauczyć się kilku zwrotów po turecku. Klasa III przeprowadziła rozmowę na temat różnic kulturowych w Polsce i w Turcji oraz zaskoczyła Turków piosenką „Szła dzieweczka do laseczka”. Uczniowie z Corum byli zachwyceni piękną dzieweczką - Jakubem oraz przystojnym myśliwym - Michałem. Dzień zaliczamy do bardzo udanych. Było dużo śmiechu i poczucia humoru - i o to właśnie chodzi, gdy za oknem jesienna, deszczowa aura. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.

Kontakt


Liceum w Kamienicy Polskiej
ul. A. Ferensa 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 3273-229
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Filmowo

Najnowszy klip prezentujący naszą szkołę

  

60-lecie szkoły - Z kroniki szkolnej cz. I (z trzech)

Pozostałe: część II, część III

Projekty, projekty, projekty