Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Liceum wyglądało inaczej niż zwykle. Szkoła wraca do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami, które mają poprawić bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły w okresie pandemii. Widać to było już podczas inauguracji roku szkolnego. Na sali zebrali się jedynie uczniowie klasy pierwszej, by złożyć ślubowanie i otrzymać legitymacje szkolne i tradycyjne tarcze. Wychowawcą klasy pierwszej został pan Paweł Jankowski.
Każda klasa rozpoczęcie nowego roku szkolnego przywitała we własnej sali lekcyjnej, gdzie przedstawione zostały procedury bezpieczeństwa oraz odczytano list Ministra Edukacji Narodowej. Ważnym akcentem było wyświetlenie filmów, dotyczących ważnych wydarzeń historycznych. Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej udali się pod pomnik, by złożyć kwiaty.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020-21 w Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej nastąpi 1 września 2020r o godzinie 9.00 według następującego porządku:
1. Klasa I – sala gimnastyczna – uczniowie wchodzą wejściem od strony placu zabaw bezpośredni na salę gimnastyczną
2. Klasa II A – sala biologiczna, I piętro – uczniowie wchodzą do szkoły od strony parkingu
3. Klasa IIB- sala fizyczna, I piętro – uczniowie wchodzą do szkoły od strony parku
4. Klasa III  - sala polonistyczna, II piętro – uczniowie wchodzą od strony parkingu

Uczniowie wchodzą do wyznaczonych sal od godziny 8.45 i zajmują wskazane miejsce, zachowując bezpieczną odległość co najmniej 1,5 metra. Nie należy gromadzić się na korytarzu i w szatni.

Po wejściu do szkoły obowiązuje dezynfekcja miejsc.

Podczas przechodzenia w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje konieczność noszenia maseczek.

Od dnia 2 września obowiązuje wszystkich  Uczniów obuwie zmienne.

Poniżej ważne informacje:

Gaszyn Challenge LO Kamienica Polska

Zadanie wykonane!!!
Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla dzieci, które bardzo potrzebują pomocy nas wszystkich
Dziękujemy LO w Psarach za nominację i wyznaczamy do wykonania zadania SP w Kamienicy Polskiej i SP w Starczy

Link do filmu: https://youtu.be/SLjM9o2ECNY

Nietypowe zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 przebiegło nietypowo, inaczej niż w ubiegłych latach. Uczniowie odebrali świadectwa, które są podsumowaniem całorocznej pracy. Osoby z najwyższymi wynikami, poza świadectwami z czerwonym paskiem, otrzymali stypendia. Gratulujemy wszystkim uczniom, życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku

List Ministra Edukacji Narodowej

Warszawa, 24 czerwca 2020 r.

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Uczniowie i Rodzice,

wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.

Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.

Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując
je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Dariusz Piontkowski