Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, życzymy, by tegoroczne Święta były jednymi
z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa
i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka
i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji
i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

Iwona Choła,
Dyrektor LO w Kamienicy Polskiej
oraz Grono Pedagogiczne

Wigilijny czas...

20 grudnia w Liceum zapachniało piernikiem, barszczem z uszkami, krokietami z kapustą i innymi pysznościami. Mniam! Zanim zasiedliśmy do smakowania pyszności, podzieliliśmy się opłatkiem. Były słowa i gesty pełne życzliwości i ciepła, słowa przeprosin i gorących życzeń. Przy suto zastawionym stole wiele radości dostarczyło wszystkim wspólne kolędowanie. Było świątecznie...

Szlachetna Paczka – szlachetny gest

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Szlachetnej Paczki. To projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Udział w tej akcji uczy pomocy potrzebującym, ale także odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Szlachetna paczka pomaga w szczególności rodzinom ubogim, chorym, samotnym.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację Szlachetnej Paczki, wszystkim darczyńcom, którzy w sposób materialny lub finansowy wsparli akcję w naszym LO. Dziękuję za wspólną pracę na rzecz drugiego człowieka.

Koordynator akcji:
Magdalena Gojowczyk

III Jarmark Bożonarodzeniowy - fotorelacja

Wspominamy magiczną atmosferę jarmarku w LO w Kamienicy Polskiej. Wspólne kolędowanie, kosztowanie wypieków, rozmowy, spotkania. Ten magiczny czas niech nam towarzyszy aż do Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy panu Krzysztofowi Szczepanikowi za udostępnienie zdjęć z wydarzenia.

III JARMARK BOŻONARODZENIOWY - Zapraszamy

Kierunek - Katowice!

14 listopada uczniowie LO odwiedzili Katowice. Zaczęliśmy od spaceru i fotek znanych zabytków miasta. Niecodzienne warsztaty miały miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Uczniowie stanęli przed zadaniami, które odkrywały tajniki sztuki współczesnej. W Teatrze Ateneum, za sprawą scenografii i kostiumów bohaterów spektaklu "Kordian", przenieśliśmy się do krainy robaków i owadów. Chciałoby się powiedzieć bleeee, jednak było zaskakująco i fascynująco.